2017

UH Fest 2017

(Budapest)

Okkyung Lee, Felix Kubin, My Cat Is An Alien, Søs Gunver Ryberg, Gosheven, Croatian Amor, Kassel Jaeger, Maoupa Mazzocchetti*, Black Zone Myth Chant*, Julien Desprez*, Jung An Tagen, Rosinflux, S S S S, Bulk*, Nemerov, Monika Werkstatt feat. Gudrun Gut, Barbara Morgenstern, Danielle De Picciotto & Sonae, Ellen Arkbro, Landing Venus feat. Sőrés Zsolt, Ron Morelli*, Apeiron Crew*, Stefan Fraunberger*, Gryllus Ábris, 224, Tara Transitory aka One Man Nation, Triste Ensemble, Kara-Lis Coverdale, Andrea Belfi, Automatics Group, Nagy Ákos, Nicola Ratti, Ravi Shardja, Couloir Gang, Saffiyúck, Don’t DJ, J.Mono, Mike Nylons, Saturn And The Sun, Eric Holm

*in collaboration with SHAPE platform


2016

UH Fest 2016

(Budapest)


2015

UH Fest 2015

szeptember 27. – október 4. (Budapest)


UH Demo 6

március 29. (Roham Bár)


UH Est: Failed Lobotomy, Haraam, Noahstas

február 20. (Vittula)


UH Est: Inconsolable Ghost

április 14. (Roham Bár)

Inconsolable Ghost, Hacklander / Hatam, Caddy / Jeffery, Asio Otus


UH Est: Jung An Tagen, Eric Arn, Kenu

április 28. (Roham Bár)


UH Est: Wolf Eyes

február 9. (Gozsdu Manó Klub)

Wolf Eyes (US), Omymax, Mákó Rozi & Borsos Gábor


2014

UH FEST 2014

szeptember 28. – október 5. (Various venues)

Charlemagne Palestine, Wilhelm Bras, Superskin, Asio Otus, 12z [sessionz], Wedding Acid Group, Lorenzo Senni, Vatican Shadow, Ekoplekz, Élg, Alpár, Bartha Márk, Philip Jeck, Laura Luna, Eli Keszler, KTL, Gustave Tiger, Střed Světa, Ateuqram, Lázár Gábor, Puce Mary, Mayberian Sanskülotts, Janek Schaefer, Tigrics, Ste Pwri Tmod, Dungeon Acid, Ken Ganfield, Lanuk, Buster Keaton, bhzsolt, Carla Under Water, Palmovka, Tomutonttu, Sőrés Zsolt, Zefyr, The Stanley Maneuver, Galactic Jackson & Gördön, Turcsány Villő


Carla Bozulich & Carla Under Water

április 25. (Mika Tivadar)


UH Demo 4

március 23. (Kontra Klub)

bhzsolt, LivingTotem, Mt. Kailash, Carla Under Water, Ateuqram, Drogded, Drone Travolta


UH Est: Innercity

április 23. (Kontra Klub)

Innercity, Raising Holy Sparks, Lázár Gábor, Drone Travolta


UH Est: KK Null + Pándi Balázs

május 26. (Toldi Klub)


UH Est: Kurws

május 22. (MÜSZI)

Kurws, Pole, Tumo, Jackie Triste


UH Est: Staer, Poino, derTANZ, Norms

október 19. (RoHAM Bár)


UH Demo 2

február 13. (R33)

Pulpo, Alley Catss, Zaikon vs Lev Toystore, Lanuk, Eoforwine, Buster Keaton, Band In The Pit, The Stanley Maneuver


UH Demo 3

szeptember 22. (R33)

Váradi Gábor, Bartha Márk, ASPA, TVillo & NahTe, Bronksa, Utero, Tantalizing Pots, Reisebüro86, Fragrant Sigh, Opus Null, Asio Otus


UH Est :: Container

április 29. (A38 kiállítóhely)

Container, Rene Hell, Laser Poodle, Kiss Raymond


UH Est :: Nate Young

október 25. (Kontra Klub)

Nate Young, Pándi Balázs, Lanuk, 12z, Palmovka/Splatter, Kiss Imre


UH Est :: Radian

november 3. (Mika Tivadar Mulató)

Radian, Robert Curgenven, Jack Jack, Bartha Márk


UH Est :: Robert Piotrowicz

április 14. (Akvárium Klub)

Morningdeer, Zaikon vs Lev Toystore, Robert Piotrowicz, The Stanley Maneuver


UH Est :: Zbigniew Karkowski

július 12. (Lumen)

Zbigniew Karkowski, Porteleki Áron


UH Fest in Ljubljana

március 21. (Kino Šiška)

Zaikon vs Lev Toystore, Lanuk, Buster Keaton, The Stanley Maneuver, Pándi Balázs, Splatter


2012

UH Fest Lokál + Sound Exchange

október 14. (akvárium)

Robert Lippok (D), Ledijns Project, The Positive Noise Trio, ŋĭsΐeή, Palmovka (SK), 12z, Ship Arriving Too Late To Save A Drowning Bitch, Tigrics, Lázár Gábor, Jacques Beurlet Électronique Bande


New Radical Music from Hungary

december 3. (Fluc)

Lázár Gábor, 12z, Ship Arriving Too Late to Save a Drowning Bitch, Splatter, Pándi Balázs & Baracskai Zlatko


UH Demo

július 9. (R33)

Lázár Gábor, Serotonin Sunshine, ŋĭsΐeή, Ship Arriving Too Late To Save A Drowning Bitch, Kokum, 12z, Odum3


UH Fest at ICAS Suite, Berlin

szeptember 7. (West Germany)

Plagium, Spaceshit, 12z, Drowning Bitch, Seeds in Helmet, Lázár Gábor, Serotonin Sunshine, Splatter, Gabeen, Dork


UH Fest at Next Festival

december 6. (A4)

Lázár Gábor, 12z, Ship Arriving Too Late To Save a Drowning Bitch, Pándi Balázs


2010

UH FEST 2010

október 6–10. (Merlin)

AERT, Atom™, Barbara Preisinger, Bartha Márk & Takács Borza Ákos, BioNeonSound, Blind Tape Quartets, Blu3, Carlos Giffoni, Demdike Stare, Denis Kolokol, Derek Holzer, eop, Eric Thielemans, eRikm, Groupshow, Guido Möbius, Ignatz, Keijo & Jukka, Kría Brekkan, Kuupuu, Lasse Marhaug, Lau Nau, Lionel Marchetti, Lokai, Marhaug / Máriás / Benkő / Tóth / Palotai / Pándi, Mark Bain, Michael Wertmüller, MLZ, Oceans of Silver and Blood, Paul Devens, Piotr Kurek, Plægium, Pole, r’nr station, Robert Curgenven, Shit and Shine, Skylla, STU, Talibam, Teho Teardo, The Complainer and The Complainers, The Skull Defekts, Thomas Fehlmann, Tok Tek, Valerio Tricoli & Robert Piotrowicz

Spot


2008

UH Fest Lokál

március 27. (Merlin)

Pándi_Keszei_Halmos_Prell Quartet, Memphis.Attax.Kazahstan!, Klethi und Plethi, Mike_Rosoft, Paizs_Halmos_Tigrics, Binaura


UH ŐSZ 2008

október 15–26., november 9–13–18., december 12.

Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra & Tra-La-La Band, Bohren und der Club of Gore, Alexander Tucker, Antoine Chessex, Mike_Rosoft, MoHA!, Phill Niblock, Larsen feat. James Stewart and Julia Kent, Pándi / Keszei / Halmos / Prell, DJ Scotch Egg / 666 Cent, Chief Rebel Angel, The USA Kings, I Is Failotron, Poor Jiffy, Mesterházy


2007

UH FEST 2007

március 21–25.

Alo Allik (EST), Alzheimer Trio (SLO), Anna Zaradny (PL), Antoine Chessex (CH/D), Bolz’n (D), Bong-ra (NL), dieb13 (A), DJ Strobocop (D), Dyslex (RO), Én (H), ES (FIN), Florian Hecker / Tina Frank (D/A), FM3 (USA/CN), FM3 DJ (USA/CN), Giuseppe Ielasi (I), Heribert Friedl (A), Hyner of Maos Rache Soundsystem (D), Islaja (FIN), IT (SLO), Ivan Palacký / Věra Lukášová (CZ), Ježíš táhne na Berlin (CZ), Kemialliset Ystävät (FIN), Khan of Finland (D), Kobalt (H), Lance Blisters (USA), Lukatoyboy (SRB), Marcus Schmickler (D), Mike Rosoft (H), Nicron (H), Novi_sad (GR), o.blaat (Keiko Uenishi) (USA/JP), Ovekk_Finn (H), Pándi / Keszei / Halmos / Prell (H), Patrick Pulsinger (A), Phon.o (D), Pozvakowski (H), Prell (H), Pure (A/D), Pure DJ (A), Robert Piotrowicz (PL), S8 Improv Csoport (H), Santa Diver (H), Sekvens (S), Sickratmen (H), Steinbrüchel (CH), Submarine (H), Taklamakán (H), The Kilimanjaro Darkjazz Ensemble (NL), Thomas Ankersmit (NL/D), Tigrics (H), Tomas Korber (CH), Uran Uran (SK), Xavier van Wersch (NL), Zenial (PL), Zlatko (H)

Spot


Koncertek

Május 3. (Műcsarnok)

Justice Yeldham, Kammerflimmer Kollektief, Phill Niblock

Október 18. (Gödör Klub)

Prell, Ignaz Schick

November 11. (Merlin)

Holy Sissy, Mesterházy, Mike Rosoft


Estek

Április 18. (Trafó bár)

KK.Null, Z’ev, Paizs Miklós

Május 8. (Fonó)

Krist_K, Thee Silver Mt. Zion Memorial Orchestra

Május 17. (Trafó bár)

Ovekk Finn, Aesturaium, Thilges3, Metalycee

Október 15. (Trafó bár)

Tarantula AD

Koncertek

Július 11. (A38)

Woven Hand

November 14. (A38)

Bohren & der Club of Gore

December 9. (Impex/West Balkán)

Ovekk Finn, Nicron


2005

UH FEST 2005

március 24–27.

Andreas Tilliander (S), Antony (USA), BJ Nilsen (S), Bóbics Diána (H), Bohren und Der Club of Gore (D), Dälek (USA), Ekkehard Ehlers (D), Fennesz (A), Flying Luttenbachers (USA), Folie (S), Frisk Fisk (H), Hans Appelqvist (S), Institut Für Feinmotorik (D), Jan Jelinek (D), Jérôme Noetinger/ErikM (F), Jesu (UK), Kaffe Matthews (UK), Kalt (H), Keith Fullerton Whitman (USA), Kevin Blechdom (USA), Khan (D), Leafcutter John (UK), Louie Austen (A), Mesterházy (H), Mikael Stavöstrand (S), Minimalistic Sweden (S), Noxagt (N), Ovekk Finn (H), Pan American (USA), Philipp Quehenberger (A), Pita (A), Pluramon with Julee Cruise (D/USA), Radboud Mens (NL), Radian (A), Rovar17 (H), Sigtryggur Berg Sigmarsson (IS), Sophie Rimheden (S), Staalplaat Soundsystem (NL), Suefo (H), Thighpaulsandra (UK), Thilges3 (A), Tigrics (H), Tim Hecker (CAN), Violet (USA), Wamzer (H), Woabbit (H)

Spot


Xiu Xiu

április 23. (Pesti Est Café)


Est / Brainpop!

Április 24. (Kultiplex)

Donna Summer, Venetian Snares, DJ Mesterházy


2003

Ultrahang Fest

szeptember 25–28.

Abstract Monarchy Qrt (A/H), AGF (D), Alejandra and Aeron (SP/USA), Andrey Kiritchenko (UA), Belgradeyard Sound System (YU), DJ /rupture (USA), Dwayne Sodahberk (S), Én (H), Fluidum (H), Fon (A), Frank Bretschneider (D), F.X. Randomiz (D), Gert-Jan Prins (NL), Goem (NL), Heimir Björgúlffsson (IS), I-Sound (USA), Kid606 (USA), Kim Cascone (USA), Larsen (I), Luomo (SF), Massaccesi (USA), Nicron (H), Prell (H), Sheriff (S), Stephan Mathieu (D), Thilges3 (A), Tigrics (H), Vladislav Delay (SF), Wasteland (UK/USA)


Xperipheria


Ultrahang Est

október 19. (Fonó)

Alva Noto, T.Raumschmiere, Tape, Andreas Berthling, Prell


Ultrahang Est

október 13. (Városi Színház)

Pan Sonic, COH, Nicron, COP, Placid, Kalt & Wamzer